Kurs: English for Effective Communication
Kurs został zorganizowany przez szkołę lake SCHOOL of English jednak zajęcia odbywały się w nowoczesnym budynku szkoły Saïd Business School.
Lekcje prowadzone przez Sharlene Matharu wymagały od nas ciągłej aktywności. Wykorzystywane metody dydaktyczne powodowały, iż zajęcia były bardzo ciekawe.
Na zajęciach poruszano tematy m.in.:
-Small talk: Learning the skills and vocabulary to survive social situations;
-Phrasal verbs & idioms;
-Idiomatic & slang expressions for everyday English;
-Telephone English;
-British food and customs;
-Email English; style & common mistakes;
-Language of presentations: useful phrases when giving a presentation;
Zakwaterowanie u angielskiej rodziny pozwoliło na poznanie angielskich zwyczajów … kulinarnych. Słynne angielskie śniadanie (jajka,plastry bekonu,parówka wieprzowa, krojone w plastry kiełbasy, pomidory, grzyby, fasolka w sosie pomidorowym) w domach zostało zastąpione przez: mleko, płatki, tosty, dżem. Kolacja to tradycyjnie groszek lub marchewka, frytki i mięso.
Oprócz mnie w domu pokój obok zajmowała dziewczyna z Belgii (nauczycielka angielskiego).

szkoła

Kategorie: by Joanna R.