Projekt „Edukacja językowa szansą na rozwój szkoły” realizowany jest w naszej szkole w terminie 01.09.2016 – 31.05.2018. Realizowany on jest z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu „Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), jako część projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.
Miejsce: Oxford, UK
Termin: 31.07.2017-11.08.2017
Kurs: English for Effective Communication
Podróż do Oxfordu pełna wrażeń oraz niewiadomego. Pierwsze wrażenie? Ruch drogowy. Ciężko się było przestawić na lewostronny ruch drogowy. Siedząc w autobusem z prawej strony powinnam widzieć krajobrazy a za oknem miałam … drogę. No cóż Anglia.
Oxford to piękne klimatyczne miasto nazywany jest „miastem malowniczych wież”. Znane jest głównie jako siedziba Uniwersytetu Oksfordzkiego. Eklektyczne budynki Oksfordu, w szczególności kolegia uniwersytetu, reprezentują wszystkie style architektoniczne w historii Anglii – począwszy od budynków saksońskich z X wieku, przez średniowieczny gotyk i styl epoki Tudorów po bogatą architekturę barokową.

Kategorie: by Joanna R.