Głównym celem mojego przyjazdu do Oxfordu było nauczenie się języka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Jak powszechnie wiadomo najszybciej można się go nauczyć w praktyce. Praktyczna nauka języka w kraju, którym używa się go codziennie jest bardzo cennym doświadczeniem. To by było na tyle, jeśli chodzi o prawdę oczywistą. The next day after my arrival I went to The Oxford English Centre. Szkoła ta tylko z nazwy jest szkołą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Mieści się w ponad 200 letnim budynku i tylko jej wnętrza są zmodernizowane. Umywalki w toaletach mają po dwa krany, osobno na zimną i na gorącą wodę. Zgadnijcie dlaczego? Na zapleczu budynku znajduje się szkolny ogródek i klub Caramba, który w ciągu dnia jest stołówką, a wieczorem zamienia się w szkolne centrum rozrywki międzynarodowej. Odbywają się tu quizy, gry, rozmowy towarzyskie oraz karaoke. Na piętrze znajduje się doskonale wyposażony sekretariat, pokój nauczycielski z osobnymi stanowiskami dla każdego nauczyciela i biblioteka multimedialna, z której można korzystać bez ograniczeń. Górne piętra i dolne pomieszczenia przeznaczone są na sale lekcyjne.

Po przybyciu do szkoły napisałem test poziomujący, a potem trafiłem do wyjątkowej trzyosobowej grupy. Nauka w tej szkole to czysta przyjemność i doskonała zabawa, a stosowane metody nauczania skuteczne. The well-known and well-liked English teacher of our school uses similar methods. Wiele się tutaj można nauczyć i poznać wiele osób. Szkoła organizuje również ciekawy social activities, z którego warto skorzystać. More on this topic next time.

Dzisiaj pożegnam się z Wami słowami pani Native Speaker:

See you later alligator
In a while crocodile 🙂